2023-07-28 15:21

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

XING

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

We are in the middle of 2023, but there have been many divisions in showbiz. Not only from foreign showbiz, but also the Albanian one. Many famous couples have ended their relationships or marriages and xing.al brings you a list below to remind you of this year's separations.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

The separation of Olsi Bylyk and Egli Takos has been one of the most commented on. Initially, their separation was announced by the media, while now it has been confirmed by the duo themselves. Olsi and Egli had a long love story that ended for reasons that are still unknown. Olsi's last songs have been taken as a dedication to Eglin and the latter has also not spared the posts on social networks related to these songs.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Dafina Zeqiri and Dj Geek also caused a stir with their sudden separation at a time when everything seemed to be going well for them both personally and professionally. It was said that the reason for the split was a major step that Dafina wanted to take regarding their future. It is rumored that Dafina has long expressed her desire to become a mother, but DJ Geek apparently was not ready to take on this responsibility at the moment.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

For months, the model Beniada Nishani has lived a romance with Blerti Hajdari, the brother of Arbë Hajdari. Beniada and Blerti met and fell in love during the show "Procesi Sportiv", but it seems that the relationship did not last long. The couple recently broke up and Blerti removed the old photo with Beniada from his profile, hinting that this story is over!

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

E bujshme ishte dhe ndarja e Feros me Arbenitën pasi modelja ka bërë akuza të rënda ndaj reperit. Arbenita e ka denoncuar bashkëshortin e saj, për dhunë fizike. Në raportin e Prokurorisë tregohej se për 3 muaj me radhë se ndaj modeles është ushtruar dhunë psikologjike, fizike dhe ekonomike. Nga ana tjetër Fero i mohoi akuzat dhe tha se do ia lë në dorë drejtësisë për të zbuluar të vërtetën.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Një tjetër ndarje ka përjetuar Blero Muharremi. Këngëtari ishte edhe vjet i komentuar për ndarjen nga Afrona, por edhe këtë vit duket se ka përjetuar një tjetër ndarje. Pak kohë më parë ai konfirmoi lidhjen e re të dashurisë dhe prezantoi partneren e re bjonde me një postim në Instastory. Madje i bëri dhe një dedikim për ditëlindje, por teksa u duk që gjithçka po shkonte mirë në aspektin e lidhjes, një postim i tij tregoi se i ka dhënë fund. Për më tepër Blero fshiu edhe fotot duke konfirmuar lajmet për një tjetër ndarje.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Prej kohësh përflitej për një krizë të mundshme të çiftit që u njoh në Big Brother VIP Kosova, Gresa Hoti dhe Andi Artani. Por u raportua së fundmi se dyshja i kanë ndarë rrugët përfundimisht me njëri-tjetrin, duke i dhënë fund lidhjes së tyre. Prive ka raportuar se pushimet e fundit të Gresës në Ibiza janë bërë “mollë sherri” që çifti në fjalë të ndahen përfundimisht.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Një tjetër ish-banor, por këtë herë i Big Brother Albania i dha fund martesës këtë vit. Pak kohë më parë mediat raportuan se Meti Alshiqi është ndarë nga bashkëshortja e tij, Blerta. Meti i ka dhënë fund martesës disa vjeçare, teksa këtë gjë e konfirmon edhe Instagrami i tij, nga ku janë fshirë të gjitha fotografitë e përbashkëta me ish-gruan.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Një tjetër ndarje në showbizin shqiptar është e ish-Miss Kosova, Drenusha Latifi. Mediat raportuan pak javë më parë se Drenusha është ndarë nga burri, biznesmeni Atilla Kardesh me të cilin ishte në një raport prej plot dhjetë vitesh. 

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha gjithashtu është ndarë nga i dashuri kohët e fundit. Shkak u bë një mesazh i tij lidhur me peshën e saj, gjë që Bebes nuk i ka pëlqyer dhe ka kërkuar ndarjen. Keyan Safyari, producent dhe regjisor, i ka dërguar një mesazh Bebes ku e sqaron se është treguar i sinqertë me të dhe nuk e sheh këtë si arsye për tu ndarë. Megjithatë këngëtarja e ka hequr nga Instagrami duke lënë të kuptohet se nuk janë më bashkë.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Ndarjet vazhdojnë edhe në showbizin e huaj, kur vetëm pak ditë para se të vinte në Shqipëri, Ricky Martin u nda nga bashkëshorti i tij piktori suedez Jëan Yosef. Ata i kanë dhënë fund gjashtë viteve martesë. Të dy shpjeguan se, pavarësisht divorcit, ende i bashkon një “miqësi e vërtetë” që shpresojnë ta ruajnë në të ardhmen. 

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Pas 2 vitesh martesë, këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Ariana Grande dhe bashkëshorti i saj agjenti i pasurive të patundshme luksoze, Dalton Gomez u divorcuan. Burime pranë tyre deklaruan se çifti e mori këtë vendim së bashku.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Pas 2 vitesh lidhje, supermodelja Bella Hadid i dha fund romancës me partnerin Marc Kalman. Ndarja e modeles erdhi pasi ajo po përballet me probleme shëndetësore që e shtynë atë të marrë pak kohë për të pushuar. 26-vjeçarja po merr trajtim mjekësor për shkak të sëmundjes Lyme.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

After 6 months together, the great singer, Cher and Alexander Edwards ended their much talked about relationship. Sources close to the former couple told TMZ that they ended things a few weeks ago, though it's currently unclear what caused the split or who decided to end it first.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

Sofia Vergara and Joe Manganiello have separated after 7 years of marriage. A source close to them said that recently they had started to distance themselves from each other. According to sources close to the British newspaper "Daily Mail", the beauty and the actor gradually moved away from each other due to different characters.

2023 year of many separations, 15 famous couples ended their marriages

And the most recent separation was Rosalia's from Rauw Alejandro. They have split after more than three years together. The couple broke up just 3 months after announcing their engagement./xing.al